Hoe cofinanciering zorgt voor meer impact

Geschreven door Thomas Plaatsman op 14 februari 2020

Ons team is altijd op zoek naar manieren om meer projecten aan te bieden. Natuurlijk zonder onze hoge standaarden uit het oog te verliezen. Co-financiering is daarom een geweldige kans. Wat cofinanciering precies is, leggen we je graag uit.

Meer impact, minder inspanning

Cofinanciering is het proces waarbij particuliere of openbare instellingen de handen ineenslaan om samen meer ​​impact te hebben. In ons geval werken we samen met andere beleggingsondernemingen of -fondsen. Deze partners houden zich bezig met het vinden van bedrijven om in te investeren. Vervolgens vertellen ze ons over het bedrijf. Sluit het aan bij onze doelen, missie en visie? Dan besluiten we te investeren.

Hoe werkt het?

Normaal gesproken wanneer twee afzonderlijke partijen in hetzelfde bedrijf investeren, gaat er voor beide partijen veel tijd en papierwerk in zitten. Met een co-financiering neemt een van de investeerders het voortouw. Deze investeerder zorgt ervoor dat het bedrijf alléén hen de benodigde paperassen hoeft te leveren. Co-financiering heeft dus óók voordelen voor de bedrijven waarin zij beleggen.

Waarom kiezen wij voor cofinanciering?

Lendahand is een klein bedrijf met een relatief klein beleggingsteam. We hebben 37 partners, waarvan er 30 momenteel actief zijn op ons platform. Ons team is voortdurend in contact met deze partners. We doen er alles aan om hun financiële en sociale impact te helpen vergroten. Om vooruit te komen én meer mensen te bereiken, moeten we kijken naar hoe het efficiënter kan. Er zijn veel organisaties die soortgelijk werk doen als wij. Door met deze organisaties samen te werken, zijn we in staat om meer financiering te verstrekken aan meer mkb’ers over de hele wereld. Ook maakt cofinanciering het mogelijk om jou meer projecten te kunnen bieden. Zo vergroten we samen onze impact.

Wat kun je de komende tijd van ons verwachten? 

We zullen je nieuwe samenwerkingsverbanden met bewezen investeringsmaatschappijen presenteren. Binnenkort vind je dus meer projecten in ons portfolio, zowel directe investeringen als projecten via een lokale partner.

Natuurlijk houden we je op de hoogte van elke nieuwe samenwerking. Ook laten we het weten zodra er een nieuw project beschikbaar is. 

Ontvang onze nieuwste blog posts direct in je inbox

Vul je e-mail adres hieronder in om bij elke nieuwe geplaatste blog een e-mail te ontvangen.